For a better experience please change your browser to CHROME, FIREFOX, OPERA or Internet Explorer.
  • Koleksiyonculuk

Açıklama

Tarih : 11/05/2019
Şehir : İstanbul

Koleksiyon ifadesi, bundan 20 yıl öncesinde pul, plak ve sahaflardan alınan kitap ve sair şeylerin koleksiyonunu akla getirirken, günümüzde bu ifade oldukça genişlemiş vaziyette. Her ne kadar eskiden akla gelenler hâlâ anlamını kaybetmemiş olsa da, günümüzde “koleksiyon” ifadesi başta süper kahraman evrenlerine ait olmak üzere figürleri, replikaları ve belirli oyuncak markalarının özellikle sınırlı seride çıkardığı ürünleri de kapsayacak şekilde anlaşılıyor. 

Şahsen plak, Lego ve Hot Wheels araçları, süper kahraman figürleri koleksiyonu yapmak hobilerim arasında. Lego sınırlı üretim “The Beatles – Yellow Submarine” setini masaya koyup Beatles plaklarını dinlemek ya da Hot Wheels’ın “Tesla Roadster with Starman” aracını masaya koyup David Bowie’den Space Oddity 45’liğini dinlemekten oldukça keyif alıyorum. 

Özellikle plak ve Lego konusunda bu hobilere başlamak isteyenlere yardımcı olmak, tabiri caizse “lejantlar” hakkında bilgi vermek, tavsiyelerde bulunmaktan mutluluk duyarım.  Bu konularda benimle iletişime geçmekten lütfen çekinmeyin!

Çevrenize OccuTalks'un faydalarından bahsetmeyi unutmayın!

 Bu konuşmacıya bir yorum yapın


Top